Archiwum dla ‘Bez kategorii’ kategorii

PostHeaderIcon Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. Obecnością zaszczyciła nas duża grupa Babć i Dziadków naszych uczniów, z czego ogromnie się cieszymy. Wśród gości byli również Pan Burmistrz Wojciech Ostrowski oraz Dyrektor Biura Obsługi Jednostek Oświatowych, Pan Bartłomiej Pacan.
Czytaj dalej »

PostHeaderIcon Projekt Edukacyjny „Tradycyjny Sad”.

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Tradycyjny Sad”. Projekt „Tradycyjny Sad” organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem projektu jest zachowanie bioróżnorodności Polski. Dzięki konkursowi społeczność szkolna poznaje sadownicze dziedzictwo Polski oraz zabiega o przywrócenie starych odmian drzew, tworząc mini sad, który stanie się „ostoją” tradycyjnych, rodzimych gatunków jabłoni.
W realizację projektu zaangażowały się uczennice klasy VI C: Julia Gadomska , Roksana Janiaczyk, Maja Kłych, Wiktoria Kowalewska, Patrycja Leska, Amelia Marzec, Julia Piekarz, Ewelina Przyborek, Kamila Śniada. Opiekunką zespołu jest nauczycielka przyrody- p. Dominika Magiera.
Dnia 14 grudnia 2017 r. odbył się apel promujący niniejsze przedsięwzięcie. Uczennice zaprezentowały założenia programowe, kolejność prowadzonych działań zmierzających do zdobycia wiedzy niezbędnej dla realizacji projektu.
Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i poznali argumenty przemawiające za założeniem mini sadu.

www.tradycyjnysad.pl

PostHeaderIcon „Rady na odpady” we współpracy z Referatem Rozwoju i Ochrony Środowiska – Urząd Miejski w Sulejowie.

Dnia 13 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Kamilą Ciupą. Niezwykła prelekcja pozwoliła uczniom klasy VI b poszerzyć dotychczasową wiedzę dotyczącą gospodarki odpadami. Dzieci z zaciekawieniem oraz z zaangażowaniem uczestniczyły w niecodziennych zajęciach z przyrody. Przypomniały sobie zasady segregacji śmieci, poznały pojęcie odzysku i recyklingu, dowiedziały się jakie są zasady działania punktów selektywnej zbiórki i czy z pojemnika z odpadami zmieszanymi można odzyskać jeszcze surowce. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadane pytania.
Na podsumowanie zajęć dzieci rozwiązały krzyżówkę ekologiczną. Każdy uczeń otrzymał magnesik na lodówkę z przydatną „ściągą”, dzięki której zapamiętanie, do którego worka powinien trafić dany odpad, stanie się łatwiejsze.

PostHeaderIcon Filharmonia 26.10.2017r.

W dniu 26 października 2017r. w naszej szkole odbył się kolejny koncert w ramach spotkań muzycznych. Gośćmi  byli panowie: Kamil Leszczyński i Wojciech Wolniak, wirtuozi  gry na trąbce, klarnecie oraz eufonium. Na instrumentach klawiszowych akompaniował im  pan Janusz Kowalczyk.
Czytaj dalej »

PostHeaderIcon Filharmonia – 28 września 2017r.

W dniu 28 września w Naszej Szkole odbyło się muzyczne spotkanie pt. : „Muzyka wielkiego ekranu” Gośćmi byli panowie Janusz Kowalczyk oraz Jacek Pietrzak.
Czytaj dalej »

PostHeaderIcon Narodowe Czytanie Wesela w Szkole Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie

W dniu 23 września 2017r. w Szkole Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbył się Festyn z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. W trakcie trwania imprezy oprócz uczty dla ciała można było delektować się także czymś dla ducha. Jednym z punktów programu było włączenie się przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie w akcję Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.
Czytaj dalej »

PostHeaderIcon WYCIECZKA – TOMASZÓW MAZOWIECKI – „NIEBIESKIE ŹRÓDŁA”

Dnia 14.06.2017 r. uczniowie klas: V a, V b i V c Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie wraz z opiekunkami: p. Aldoną Nejman, p. Iwoną Rybak, p. Małgorzatą Majchrowską oraz p. Izabelą Andrzejczyk – Wąsik wybrali się na wycieczkę do rezerwatu przyrody „Niebieskie Źródła”.
Czytaj dalej »

PostHeaderIcon WYCIECZKA DO LASU ŁAGIEWNICKIEGO

Dnia 13.06.2017 r. uczniowie klas: IIIA, IIIB, IIIC, IIID wybrali się na spotkanie z Wróżką Naturą do Lasu Łagiewnickiego. Wycieczka odbyła się w ramach projektu: „ Eureka! Świat” się kręci” – przyroda na nas czeka!”. Projekt został dofinansowany w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Czytaj dalej »

PostHeaderIcon WYCIECZKA: REZERWAT „NIEBIESKIE ŹRÓDŁA” – TOMASZÓW MAZOWIECKI

Dnia 12 czerwca 2017 r. uczniowie klasy IV A wraz z opiekunami: p. Agnieszką Marzec, p. Bożeną Pawlik oraz p. Dominiką Magierą wybrali się na lekcję przyrody w terenie. Zajęcia odbyły się w rezerwacie przyrody „Niebieskie Źródła” w Tomaszowie Mazowieckim.
Wycieczka odbyła się w ramach projektu: „Eureka! Świat „się kręci” – przyroda na nas czeka!”. Sam projekt został dofinansowany w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Czytaj dalej »

PostHeaderIcon Dzień Mamy i Taty

7 czerwca 2017r. uczniowie klas 0a, IIb i IIIa zaprosili swoich rodziców na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Dla rodziców były piosenki, wiersze i przedstawienie pt. „Mała syrenka”. Do występów dzieci przygotowywały się pod kierunkiem nauczycielek: Moniki Merk, Magdaleny Brzezowskiej i Darii Morawskiej. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki. Uściskom i całusom nie było końca.
Czytaj dalej »